Iná haluška

O projekte

„Taliansko má špagety, Japonsko sushi, Mexiko tacos a Slovensko halušky. Avšak halušky nie sú iba bryndzové, alebo s kapustou, teda strapačky, ale tak ako špagety, sushi a tacos sa dajú pripraviť na veľa chutných spôsobov“, hovorí zakladateľ firmy – Ján Székely. 

Iná haluška je obľúbené bistro nachádzajúce sa v centre Trnavy. Naša spolupráca začínala spočiatku nenápadne a pomaly, keď sme sa ako susedia na Halenárskej ulici začali rozprávať o zvýraznení značky. Veľmi nás potešilo, keď sme pri prvom fotení dostali voľnú ruku a mohli sme tak vymyslieť niečo, čo naštartuje pôsobivú vizuálnu komunikáciu. 

Od začiatku sme však vedeli, že je táto spolupráca pre nás ako stvorená, pretože nápady k nám prichádzali prirodzene. Ako urobiť prezentáciu značky zapamätateľnou, ako povedať dôležitú myšlienku videom, ako budovať komunitu na sociálnych sieťach. 

Po niekoľkých uvoľnených rozhovoroch s majiteľom firmy sme sa do Inej halušky tak ponorili, že sme mali pocit, akoby sme sami súčasťou prevádzky.

 

Play Video

 

Pred necelými dvoma rokmi, kedy sme na Halenárskej založili kreatívne štúdio TRIBES, by nás ani len nenapadlo, že miesto, kam chodíme na obed, bude raz jeden z našich najlepších klientov.

 Fotografia

Vymyslieť pútavý štýl fotografií bola jedna z najdôležitejších úloh, pretože sa od nich odvíjala aj úprava sociálnych sietí. Preto sme sa rozhodli použiť farby. Farby na pozadí, či doplnkoch. Existuje zovšeobecnené chápanie toho, čo znamenajú konkrétne farby pre veľkú skupinu ľudí, pričom každá farba v nich vyvoláva isté emócie.V marketingu je červená farba tá, ktorá najviac púta pozornosť. Jej význam sa spája so vzrušením, vášňou, energiou a aktivitou, ale i jedlom. Aj preto sme pre produktové fotografie volili hlavne štúdiové pozadie.

 Video

Zadanie znelo jasne: „Chceme komunikovať kvalitu a vlastnú prípravu hovädzieho mäsa.“ Klient si vždy dával záležať na kvalite svojich surovín. Spomínané hovädzie mäso sa každý deň pripravuje čerstvé – od kúpy u mäsiara, cez ručné namletie na prevádzke až po ugrilovanie. Často sa totiž stávalo, že aj napriek skvelej chuti jedla ľudia akosi neverili tej námahe, ktorá je za tým. Poďme to teda povedať tak, aby si to každý zapamätal.

 

Play VideoSociálne siete

Priateľský a uvoľnený prístup k svojim zákazníkom je v Inej haluške must have. Ďalším krokom teda bolo podporiť ho aj online. Primárne sme sa zamerali na obsah a komunikáciu v rámci Instagramu a Facebooku, s cieľom budovať komunitu v Trnave a okolí. Podporujeme tak tvorbu image, vzťahy s potenciálnymi aj existujúcimi zákazníkmi, spravujeme obsah i vizuál. 

 Firemné materiály

Keď už sme sa tak ponorili do práce, bola by škoda nedoladiť detaily. Na stoloch chýbali lístky s novými nápojmi či dezertom, nástenné menu bolo tmavé a neprehľadné. Vychádzali sme z navrhnutého vizuálneho štýlu , pridali viac svetla, farieb, a dodali tak šmrnc zvonku, i zvnútra.  

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart