Od nemohúcnosti k pohybu

O úspešnej crowdfundingovej kampani

Keď nás na jar 2022 oslovila pani Daria Strešňáková s prosbou o pomoc s vydaním vlastnej knihy pomocou crowdfundingovej kampane, vedeli sme, že nás čaká skutočne zaujímavá príležitosť.  

Crowdfundingové kampane dnes predstavujú sofistikovaný nástroj komunikácie. V rámci prípravnej fázy je však nevyhnutné vysporiadať sa s otázkou, či je projekt vhodný na crowdfunding, a vybrať si ten správny typ. Pani Strešňáková má za sebou operáciu bedrového kĺbu. Po prepustení z nemocnice do domácej starostlivosti bolo nad slnko jasné, že nebude čakať so založenými rukami, až sa stane zázrak a telo sa „samo“ dá do poriadku. A tu niekde sa zrodila myšlienka vydania vlastnej knihy. 

Príprava kampane vyžadovala tvorbu stratégie a produkciu vizuálu . To, či bola dobre kampaň pripravená sa ukazovalo počas jej realizácie. Teda či je dostatočne pútavo spracované video ako jeden z hlavných informačných nosičov kampane, rovnako či zaujme vizuál alebo grafické prevedenie land page kampane. Zaváži však aj, ako vhodne boli nastavené odmeny. Počas kampane je najdôležitejšie zamerať sa na propagáciu samotnej crowdfundingovej kampane. Teda nájsť ten najefektívnejší spôsob ako osloviť také publikum, ktoré by mohla daná kampaň zaujať a mali by ju aj záujem podporiť.

 

 

Spoluautorkou knihy je Mgr. Zuzana Pechová, diplomovaná fyzioterapeutka, ktorá popri svojej práci vedie aj odborné semináre pre fyzioterapeutov.

Myšlienka a cieľ

“Kniha vznikla na základe osobnej skúsenosti. Náš zámer je taký, aby kniha bola užitočným sprievodcom pre ľudí všetkých vekových skupín po operácii bedrového kĺbu. Ľudí, ktorí sa chcú jednoduchým spôsobom znovu rozhýbať a začať žiť svoj život inak – LEPŠIE. Veríme, že keby táto kniha pomohla, čo i len jednému človeku, tak to má zmysel.” 

Cieľom kampane bolo vyzbierať 4500€ prostredníctvom crowdfundingovej platformy StartLab. 

Stratégia

Crowdfundingová kampaň je neustála komunikácia s verejnosťou. Typické sú najmä online marketingové nástroje, ktoré sú ľahko merateľné a dokážu navigovať  potenciálneho podporovateľa priamo na platformu, na ktorej kampaň prebieha. Preto sme sa zamerali na sociálne siete. Veľmi dôležitým bodom v rámci celej kampane bolo stanovenie rozpočtu a jeho následné prerozdelenie do presne špecifikovanej propagácie. Samotný obsah sietí Facebook a Instagram tvorili predovšetkým krátke video spoty, ktorých hlavnou tvárou sa stala influencerka a herečka Karin Haydu. Karin sprevádza diváka príbehom, ktorý stojí za zrodom knihy a spolu s autorkami knihy vyzýva všetkých ľudí s podobným osudom, aby neváhali a venovali čas sebe, aby po operácii a výmene boľavého kĺbu za „nový“ využili svoju druhú šancu na iný, lepší život – život v pohybe.

Play Video

Vizuál

Modrá farba má výrazný relaxačný účinok a predstavuje pokoj, harmóniu, bezpečie a stabilitu. Vďaka týmto vlastnostiam má modrá farba použitá v marketingu tendenciu vytvárať pocit dôvery a lojality medzi spoločnosťami a spotrebiteľmi. 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart